O nás

Vlast6

Náš oddíl založila před 20 lety Prcek, které v té době bylo 16 let. Vybudovala dívčí oddíl, do kterého chodily holky ve věku od 10 do 15 let. I přes mnoho krizí, jako je nedostatek dětí či vedoucích, náš oddíl vzkvétal po dlouhá léta až do dnešní doby, kdy se snažíme pokračovat v její práci – rozvíjet, učit a připravovat děti do budoucího života.

Každé pondělí se s holkama scházíme v naší klubovně na Proseku od 17:00 do 19:00. Některé schůzky jsou oddílové, na ně program připravují vedoucí, některé zase družinové. Na družinových schůzkách fungují holky po přibližně šestičlennných družinkách, ve kterých si připravují program. Program připravují spíše starší holky, ale víceméně se v přípravě programu všechny střídají.

Na schůzkách se nesnažíme dětem „nabušit“ do hlavy všemožné informace ze světa zdravovědy a rostlin, ale holky si tyto znalosti samy pomocí her nevědomky osvojují, učí se je dále používat a pomocí dalších aktivit rozvíjet.

Nescházíme se jen jedenkrát týdně na schůzkách, ale pořádáme během roku mnoho akcí, na kterých si holky užijí spousty legrace, naučí se spoustu nových věcí hodících se do života a zažijí ojedinělé zážitky.

Jednou měsíčně jezdíme vždy od pátku do neděle na výpravu. Podle roční doby jedeme do chalupy nebo pod stan. Na výpravách si vše zajišťujeme samy. V létě jezdíme na vodu a kola a v zimě na týden na hory.

Na začátku července jezdíme na čtrnáctidenní tábor do přírody. Protože se snažíme děti naučit samostatnosti a komunikaci, o většinu věcí se starají sami nebo v menších skupinkách. Je to pro ně jak zážitek, tak i zkušenost. Kolik pražských děti někdy sekalo dříví nebo stavělo svůj stan, ve kterém pak bydlelo po celou dobu tábora?

DSCN3277

Tábor je takovým symbolickým zakončením „skautského“ roku. Vyhlašuje se bodování doprovázející patřičný ceremoniál, navazují se pevnější vztahy a zažívají se nepopsatelné a nezapomenutelné zážitky na celý život.

 

Každoročně se zapojujeme do různých charitativních sbírek, mezi které patří například Květinový den nebo Postavme školu v Africe pod záštitou Člověka v tísni. Snažíme se tím rozvíjet v dětech sociální cítění.

Během celého roku chodíme mimo jiné do bazénu, na brusle, do lanového centra, kina, hrát divadlo do domova důchodců a spoustu jiných zajímavých a dobrodružných akcí.

Neuděláme za vašeho dítěte vrcholového sportovce, ani špičkového hudebníka. Ale naučíme ho postarat se o sebe, žít kvalitně, umět se rozhodovat, být platným členem party, spolupracovat a pomáhat druhým.

 

Přijďte se k nám někdy podívat a zjistíte, že skauting se stane vaší druhou rodinou, kterou nebudete chtít opustit. Skauting je hlavně „parta & příležitost“.

Napsat komentář