Výprava na Lužickou Plovárnu

15.3.-17.3.2013  Vlaštovky+Světlušky                                                                                                                              … téma této výpravy byl Karel IV…                                                                                           Pátek:                                                                                                                                       Sraz jsme měli u Billi v 17.oo. Metrem jsme jeli na Hlavák ,kde jsme se rozdělili na supinu Puntíkovanou a Proužkatou ;) .Na nádraží jsme pro tu druhou skuinku vymýšleli u’koly,které musí splnit ve vlaku.A pak jsme konečně vyrazili vlakem jedoucí do Českých Budějovic. Jeli jsme asi 1hodinu a 40 minut. A u’koly nebyly zrovna nejjednodušší  :)…           Dojeli jsme do skautské základny,kde nám vše Bobr ukázal, najedli jsme se a světlušky měly program s Lamou. A my ty velký holky jsem měly program se Zůzou…                                       Seděly jsme ve společenské místnosti,okolo nás byly zapálené svíčky, mohly jsme si vybrat jakýkoliv čaj co ležel na stole. No prostě POHODA…Program: měly jsme na výběr různé téma, o kterých by chom měly něco znát a vědět co dělat. Př. alkohol, drogy, šikana, nebezpečí atd. My jsme si ale vybraly šikanu a nebezpečí. Bylo to skvělé,ale trochu se bjím :) ke každému tématu jsme řekly,jestli jsme to zažily.. Pak Zuzka přečetla o jednom chlapci který si prošel šikanou a o  dívce která byla „napadena“… pak jsme všechny byly moc unavené a šly spinkat :)

        Sobota:                                                                                                                                                                         Ráno jsme trošičku zaspaly a celý den jsme musely dohánět :) . Po snídani jsme s Kájou (Lamou) hrály na BIZONY. Hra byla vyčerpávající, ale byla super :). Vevnitř jsme skládaly portrét Karla IV. Proužkovaní to složily dříve. A dostaly pár grošů. Po svačince (jogurtu) jsme vázaly uzle. K obídku jsme měly lančmít s bramborami :). Po Poledňáku jsme hrály něco jako „kufr“.  Na výběr jsme měly chuť, hmat a čich. Moc mi to nešlo, ale o kousíček jsme vyhrály :) Pak jsme si kupovaly nějaké stavby Karla IV. Odpoledne jsme také musely složit co nejvíce slov ze slova „markrabě moravský“. Se Zuzkou jsme se bavily o Svojsíkáči ,ale stejně během výpravy vyšly pravidla :)) a vše bylo jinak. Když se stmívalo tak jsme šly ven a dělaly různé úkoly- vázaní uzlů, počítání kolíčků, přepalování provázku, karabinka… Po véče (sýrové omáčce) jsme různě blbly,tancovaly, zpívaly ,dozvídaly jsme se různé věci o ostatních… Vyčistily jsme si zoubky a šly spinkat :)

          Neděle:                                                                                                                                                                     Po snídani jsme si sbalily věci do krosny a šly na výlet. Zastavily jsme se snad na každém hřišti které jsme viděly :) Pověděly jsme si o tom jak se nám výprava líbila a šly do chaty,kde jsme měly brambory na loupačku.Pak jsme uklidily chatu a vydaly se na vlak… Ve  vlaku byla sranda…

Výprava se mi moc líbila….                    

                                                               Simča                                                                                                               

 

 

Hory Děsná Desná 2013

16. – 23. 2. 2013, Vlaštovky + Stowosm

Přestože hory trvaly jen týden a nám to připadalo ještě kratší, máme z nich plno zážitků. Lyžovat jsme byli třikrát, z toho jednou bylo jen rozřazování, kterého se spoustu lidí bálo, ale nakonec nebylo nějak hrozně moc podstatné, protože ti, kterým se to zrovna nepovedlo měli ještě šanci dostat se do lepší skupiny. Tak se stalo, že polovina lidí z 2. skupiny byla přeřazena do 1. Dvakrát jsme lyžovali celý den – jednou přímo u chaty na Černé Říčce a jednou jsme jeli vlakem na Tanvaldský Špičák, kde to bylo super, akorát byla strašná zima.

Na běžkách nám rozhodně zima nebyla. Celodenní výlety byli dva, přičemž 3. skupina měla první výlet jen na dopoledne. Při prvním výletě bylo dobré počasí a sněhu akorát, ale při druhém byl sněhu někde i metr a stopa nebyla nijak skvělá. Stejně jsme si to užili a spousta z nás se naučila něco nového.

Při etapovce jsme vyráběli sáňky z prken. Většinou to vypadalo jako šuplík, ale stačilo to na převážení vakcíny proti nebezpečné nemoci, kterou přenášejí ptáci po antarktidě. V každé etapě jsme po skupinkách jeli nějakou trasu se saněmi, ale vždycky tam byla nějaká komplikace – vedoucí užívající si házení sněhu na nás, vzteklí tučňáci nebo ledové kry. To všechno jsme ale zvládli a obešli jsme francouzskou, italskou i americkou základnu. Nakonec jsme došli zpátky na počáteční českou základnu. Asi si dokážete představit, co jsme měli na základnách dobrého k večeři :-). Součástí každé etapy byli také individuální úkoly nebo nějaká hra – třeba když jsme v úterý byli v bazénu v Liberci, lovili jsme z vody dravou zvěř a pak jsme plavali 400 metrů – myslím že dost lidí by více potěšilo něco ve stylu „sjet 10 krát tobogán“, ale to stejně všichni udělali dobrovolně, takže by to nemělo smysl :-). Jednou jsme také vytvářeli ze sněhu sochy.

Poslední den se konaly závody – nejdříve na lyžích. No, co k tomu říct…: Byla nám hrozná zima, tak jsme totálně vymrzlí sjeli slalom a utíkali jsme do chaty. Zajímavější byl diatlon – to není chyba, opravdu Diatlon = Děsný bIATLON. Běželi jsme po jednom. Nejdřív do lyžárny, pak jsme si nazuli běžky a běželi jsme kousíček k místu, kde jsme měli za úkol trefit se sněhovými koulemi do uhláků. Když se nám to povedlo, běželi jsme dál na stanoviště, kde jsme sestřelovali opět sněhovými koulemi Sněžného Muffa. Cíl byl u hlavy (výtvor jedné skupinky při etapovce). Až všichni dosoutěžili, záhy začaly létat sněhové koule. Pak se to změnilo ve shazování do sněhu a sníh v obličeji. Dopadlo to tak, že všichni účastníci vypadali jako sněhuláci – poslední den, tak proč ne :-). Následující den byl odjezd. Nikomu se domů jet nechtělo.
Prostě to bylo super a litujte, kdož jste tam nebyli! :D

Karkulka