Výprava na Hlinsko

Výprava na Hlinsko

 Pátek:

Sraz byl v 16.oo na Proseku u Billy. Jeli jsme metrem na Hlavní nádraží a tam jsme přestoupili na vlak jedoucí do Pardubic. V Pardubicích jsem přestoupili a jeli jsme na Hlinsko. Pak jsme šli asi 1km ke skautské základně, dali jsme si večeři a šli jsme spinkat.

 

Sobota:

Vstali jsme a byla rozcvička. Verči skupinka si vzala snídani a byly housky a rohlíky namazané marmoškou s čajem. Skupinka Píšťi udělala oběd na cestu -chleba s pomazánkou a čaj. Hráli jsme hru na dvě skupiny-Javor, bříza, dub. Dali jsme si čísla a vymysleli téma, stejná čísla soupeřila, kdo bude vědět nejvíce věcí z určeného tématu nebo víc než 15. Pak jsme šli na výlet, prvně jsme jeli mikrobusem a při cestě hráli městečko Palermo. Ještě jsme dostali obrázky různých míst a měli jsme je zakeslit do mapky, dohrohady jsme ušli asi 9 km. Když jsme se vrátili verči skupinka vařila večeři-těstoviny s rajčatovou omáčkou. Potom jsme si zahráli Aktivity a šli jsme spát.

 

 Neděle:

Vzbudili jsme se, byla rozcvička a k snídani dělala Píšťi skupinka mysli s ovocem. Potom jsme šli bobovat na blízký kopec. Dali jsme si oběd, zabalili si a uklidili. Potom jsme šli na vlak a jeli jsme do Prahy-Libeň. Rozloučili jsme se a šli jsme domů.

Jíťa

Vánoční výprava do Chlebské

Vánoční výprava do Chlebské (14.-16.12.2012)

Pátek:

Sraz jsme měly v 15:30 na Hlaváku. Jely jsme dvěma vlaky do Nedvědic. Pak jsme měly jít pěšky do vesnice Chlebské asi pět kilometrů. Jenže, je tu jeden malý háček. Šly jsme na druhou stranu. Ale všimly jsme si toho ve vesnici, která se jmenovala Smrk. Musely jsme se vrátit. Radost jsme z toho moc neměly, ale došly jsme do chalupy nakonec živé a zdravé. Jedna chalupa byla „jídelna“ a ve druhé jsme spaly. Po ukázce chalup jsme na nic nečekaly a šly spát.

 

Sobota:

Ráno jsme vstaly a daly si výbornou snídani-vánočku s kakaem. Po snídani jsme šly s Niky ven. Hrály jsme takové závody ve sněhu na dvě družstva. Bylo to supr. Potom jsme šly s Markétou vyrábět ozdoby na vánoční stromeček. Po vyrábění šli Světlušky vařit oběd a my Vlaštovky hrály super hru. Papája nám četla úryvky ze příběhů a my musely říct, kdy a jaké postavy se chovají dobře či špatně. Chvilku před obědem jsme si plnily stezky a pak byl oběd. Po obědě byl poledňák. Jakmile skončil, měly jsme úvod do punktovky. Šlo o to, že se králi ztratila pyšná princezna Krasomila a my měly splnit úkoly a pak ji najít. Rozdělily jsme se na tři skupiny a daly se do úkolů. Po slavném nalezení princezny jsme šli do jídelny na Štědrovečerní večeři. Jakmile jsme dojedly, šly jsme ke stromečku, kde jsme si zazpívaly pár koled. Zbytek večera jsme si rozbalovaly dárky a dělaly vánoční zvyky. Pak jsme se odebraly do spacáčků.

 

Neděle:

Ráno jsme si daly snídani a pozvolna si začaly balit. Pak přišel čas začít uklízet. Těsně před obědem nám Papája se Zuzkou rozdaly takové dotazníky, ve kterých jsme hodnotily, jak se nám výprava líbila. Po vyplnění byl oběd-čínská polévka s chlebem. Po obídku jsme jely domů.

Píšťalka